Nu-l lăsaţi pe Creator să iasă din gândurile voastre

938.01Întrebare: Congresele oglindă vor avea loc în diferite orașe. Cum putem uni toate dorințele noastre într-una singură pentru a ne întoarce către Creator și a deveni cu adevărat o singură inimă?

Răspuns: Exact așa cum ați spus. Veți reuși pentru că sunteți în căutarea constantă a modului în care să definiți această dorință, cum să o simțiți, cum să vă umpluți de ea. Nu încetați să vă gândiți la asta. Continuați.

Întrebare: Cum putem evita să-l lăsăm pe Creator să iasă din gândurile noastre, din unitatea noastră, în timpul pauzelor de la Congres?

Răspuns: Mențineți acest subiect viu tot timpul.

Când auziți ceva de la alții cu privire la munca spirituală, ar trebui să-i susțineți și să continuați acest fir de discuție mai departe. Continuați toate fragmentele pe care le-am primit de la Baal HaSulam și RABAŞ. În acest fel, veți atinge cu siguranță scopul propus.

Din prima parte a Lecţiei zilnice de Cabala 07/10/25, „Pregătirea pentru deschiderea inimii la Congres”

Discuții | Share Feedback | Ask a question




"Cabala și Semnificatia Vieții" Comentarii RSS Feed

Articolul următor: